Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Ram 1524279



*

nr 152 4279


Ram

Lenght: ()


förgylld, tavelmått 56x82


Estimate:

600

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday June 3 2002
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
2/6 21:19:42 1      400 kr
3/6 15:37:19 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad ram
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:08
  • 6536 GRAPHITE DRAWING
    Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:57
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:19
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:53
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:33
  • 6506 LITOGRAPH IN C..
    Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:29




Ladda ner broschyr